TMT Polska

Poznaj Iwonę​

Iwona Karpińska

Przewodniczka & Instruktorka Kąpieli Leśnych TMT, mgr familiologii, lic. pedagogiki specjalnej (oligofrenopedagogika), instr. rekreacji ruchowej oraz fintess, w trakcie certyfikacji w zakresie technik terapii tańcem i analizy ruchu.

 

Trenerka kąpieli leśnych i tańca w rytmie natury. Przez wiele lat pracowała z dziećmi z niepełnosprawnością i w normie intelektualnej, prowadziła liczne zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci, seniorów i dorosłych oraz warsztaty i kursy jako trener szkoleń.

Natura jest moją pasją odkąd pamiętam, dlatego w końcu połączyłam wszystkie dziedziny, które kocham. Prowadzę przez leśne ścieżki w głąb serca. Łączę ciało z sercem przez ruch autentyczny, intuicyjny i inspirowany naturą. Szkolę miłośników natury, aby ze swojej pasji wykreowali biznes zgodny ze sobą. Tworzę warsztaty dla kobiet „znajdź swój rytm”, gdzie jest w końcu przestrzeń, by nawiązać więź z naturą, swoim ciałem, a także nauczyć się wspierać swoje zdrowie i dobrostan na co dzień przez naturalne olejki eteryczne. W porozumieniu z The Mindful Tourist prowadzę kursy na przewodników kąpieli leśnych. 

Uwielbiam las, taniec i książki.

Szkolenie The Mindful Tourist na Przewodnika Kąpieli Leśnych

US$ 899* / osobę
  • 10 x Przeprowadzenie sesji w terenie we własnym zakresie.
  • 20 x Sesji szkoleniowych z mentorem (1h30/tydzień)
  • 3h tygodniowej nauki własnej (zadania + lektury)
  • Jednoroczny dostęp do The Mindful Space, platformy edukacyjnej na poziomie 1
  • Certyfikat po pomyślnym ukończeniu programu
  • Członkostwo w społeczności międzynarodowej
  • Umieszczenie na stronie The Mindful Tourist z Twoim profilem i linkiem do Twojej firmy
  • * Otrzymasz fakturę w USD. Cena w PLN może być zmienna w zależności of kursu walutowego w dniu zapłaty.
  • * Płatne nie później niż tydzień przed rozpoczęciem szkolenia

Poznaj Milenę

Milena spędziła prawie 17 lat poza granicami Polski, w tym 10 lat w Japonia. Po raz pierwsza zetknęła się z kulturą japońską, gdy wyjechała na jednoroczny staż w Japonia podczas studiów w Anglii. Ten rok odmienił jej życie. Po ukończeniu studiów z tytułem magistra chemii, ponownie wyjechała do kraju dzikiej wiśni na studia doktoranckie w dziedzinie inżynierii w zakresie fizyki stosownej. Przez ten czas uczyła na wyższych uczelniach stosując 'edukucję refleksyjną' i 'podejście zorientowane na ucznia', jak również poznawała leśne i kulturowe zakątki Japonii. To właśnie w lesie odnalazła swoją drogę i 'zaprzyjaźniła' się ze swoją przeszłością wypełnioną przemocą seksualną. To tam odnalazła swoją kreatywną duszę i dobro w sobie, które jej towarzyszą do dzisiaj.

Jej wiara w dobro ludzi i więź z przyrodą, jej zaplecze naukowe, wiedza o metodach nauczania i znajomość języka japońskiego pozwoliły na stworzenie informatywnych szkoleń na przewodników leśnych. W tym roku Milena ukończy magistra z psychologii na Derby University, a jej projekt badawczy porusza rolę natury w regulowaniu emocji. Milena przeszkoliła prawie 50 osób na przewodników kąpieli leśnych, a kursy na przewodnika i instruktora są jej autorskim dziełem.

The Lost Childhood Association 
Research Gate
LinkedIn
The Raw Emotion Project

Nadchodzące Szkolenia na Przewodników Kąpieli Leśnych

TMT Professional Shinrin Yoku Guide Level 1 

Wtorek, 18:00
09.08.22 – 20.12.22

Czwartek, 18:00
09.09.22 – 19.01.23

Czwartek, 16:00
27.10.22 – 09.03.23

Podczas szkolenia na przewodnika kąpieli leśnych będziesz:

Program 20 – tygodniowego kursu na przewodnika kąpieli leśnych

Świadome Kąpiele Leśne

Week 1-5

Świadomy Przewodnik

Week 6-10

Świadoma Praktyka

Week 11-15

Świadomy Biznes

Week 16-20

20 – tygodniowy kurs ma na celu zapewnienie sprzyjającego środowiska, które pozwoli Ci zagłębić się w rozległy i transformujący świat lasu. Szkolenie certyfikacyjne oparte jest na najnowszych badaniach naukowych dotyczących japońskiego Shinrin Yoku, łączności z naturą (nature connectedness) i praktyk mindfulness. Kurs został zaplanowany tak, abyś mógł/mogła przejść swoją indywidualną drogę przez leśne ścieżki w głąb własnego serca, aby finalnie przygotować unikalne doświadczenie sesji kąpieli leśnych dla Twoich klientów, lub nawet otworzyć swój własny biznes. Przewodnik kąpieli leśnych jest osobą, która ułatwia doświadczenie uważnego zanurzenia się w lesie poprzez zmysły i aktywności oparte na naturze.

Wypełnij kwestionariusz na kurs na przewodnika kąpieli leśnych

Adelynn Sound healing in the forest

Czym są kąpiele leśne?

Kąpiele leśne to japońska praktyka shinrin – yoku oznaczająca „zanurzenie wszystkich zmysłów w leśnej atmosferze”. Powstała ona jako odpowiedź na potrzeby przepracowanego i zestresowanego społeczeństwa. Brzmi znajomo? To właśnie w Japonii bardzo szybko zaczęły powstawać ośrodki leśne, gdzie rozpoczęły się badania nad wpływem lasu na zdrowie i dobrostan człowieka. W ich wyniku kąpiele leśne bardzo szybko w stały się istotną częścią profilaktyki zdrowotnej w Japonii.

Purpose and passion driven business

Co zyskasz dzięki sesji kąpieli leśnych?

- Zwiększysz odporność organizmu - Obniżysz poziom stresu (kortyzolu i adrenaliny) i niepokoju, - Relaksację umysłu, - Poprawisz funkcjonowanie układu oddechowego, trawiennego, sercowo – naczyniowego - Obniżysz ciśnienie krwi i uspokoisz tętno. - Poprawisz jakość swojego snu. - Wpłyniesz pozytywnie na swój nastrój. - Nawiążesz głębszą więź z naturą oraz z samym sobą

Dlaczego TMT

online Shinrin Yoku training The best forest bathing course

Treści oparte na badaniach

Nasz program nauczania opiera się na solidnych badaniach w zakresie Kąpieli Leśnych. Zaprojektowany, aby
zachęcić Cię do głębokiego zastanowienia się nad tym, co oznacza dla Ciebie natura. Twoje wcześniejsze wiedza i doświadczenia liczą się.

Forest Bathing Certification Training with a group of persons listening to a speaker in the forest

Wysoki standard szkolenia​

Dobro naszego klienta jest najważniejsze. Nasi studenci przechodzą przez tematy szkoleniowe, takie jak wytyczne etyczne i kodeks postępowania, wartości i empatia, aby utrzymać wysoki standard obsługi klienta.

Szkolenie certyfikacyjne

Uznany na całym świecie certyfikat z  wieloma możliwościami.  Zostań przewodnikiem Kąpieli Leśnych. Otwórz swój biznes lub swoje  Shinrin Yoku Retreat Center. Pielęgnuj uważność i łącz się głęboko z naturą. Do tej pory wyszkoliliśmy ponad 40 przewodników z całego świata. 

Shinrin Yoku training with two women basking in the forest atmosphere

Wsparcie zawodowe

Zmień swoją pasję w biznes dzięki konsultacjom biznesowym TMT Connected Community i modelowi biznesowemu franczyzy. Niezależnie od tego, czy masz ambicję, aby otworzyć centrum treningowe lub rekolekcyjne TMT, osiągnąć synergię z bieżącymi przedsięwzięciami lub zarabiać na swoim hobby, możemy Ci pomóc

The Mindful Tourist's Founders

Kim jesteśmy

The Mindful Tourist zostało założone przez Pin Chinnapat i Milenę Guziak. Pin spędziła dwa, a Milena  dziesięć lat w Japonii. Organizacja powstała z miłości do lasu i radości ze spędzania czasu w nim, aby promować praktykę Shinrin Yoku wśród ludzi odwiedzających Japonię. Organizatorki z całego serca pragnęły, aby praktyka Shinrin Yoku była łatwiej
dostępna dla szerszego grona odbiorców. 

SkontAktUj Się z Nami

Nasza przygoda zaczyna się z Tobą. Twoja przygoda zaczyna się z Nami.

themindfultourist.net@gmail.com