TMT Polska

Poznaj Milenę

Milena A. Guziak

Współzałożycielką, CEO, i Główna Instruktorka The Mindful Tourist, magister chemii (Nottingham Trent University, UK), doktor nauk technicznych w zakresie fizyku stosowanej (Tohoku University, Japan), magister psychologii (Derby University)

Milena spędziła 18 lat poza granicami Polski, w tym 10 lat w Japonia. Po raz pierwsza zetknęła się z kulturą japońską, gdy wyjechała na jednoroczny staż w Japonia podczas studiów w Anglii. Ten rok odmienił jej życie. Po ukończeniu studiów z tytułem magistra chemii, ponownie wyjechała do kraju dzikiej wiśni na studia doktoranckie w dziedzinie inżynierii w zakresie fizyki stosownej. Przez ten czas uczyła na wyższych uczelniach stosując ‘edukucję refleksyjną’ i ‘podejście zorientowane na ucznia’, jak również poznawała leśne i kulturowe zakątki Japonii. To właśnie w lesie odnalazła swoją drogę i naturę. To tam odnalazła swoją kreatywną duszę i dobro w sobie, które jej towarzyszą do dzisiaj.

Jej wiara w dobro ludzi i więź z przyrodą, jej zaplecze naukowe, wiedza o metodach nauczania i znajomość języka japońskiego pozwoliły na stworzenie informatywnych szkoleń na przewodników leśnych. W tym roku Milena ukończyła magistra z psychologii, a jej projekt badawczy porusza rolę natury w regulowaniu emocji. Artykuł naukowy z jej pracy magisterskiej w j. angielskim już wkrótce będzie dostępny. Współpracuje ona teraz z prof. Davidem Sheffieldem (Nature Connectedness Group of Derby University) nad wpływem psychodelików na łączenie się z naturą.

Milena przeszkoliła prawie 70 osób na przewodników kąpieli leśnych, a kursy na przewodnika i instruktorskie są jej dziełem autorskim.

Dowiedz się więcej o Milenie tutaj.

Najbliższe terminy szkoleń z Mileną

LUTY – 8.02.2023 (środa) godzina 20.00

MARZEC – 7.03.2023 (wtorek) godzina 20:00

KWIECIEŃ – 6.04.2023 (czwartek) 20:00

Poznaj Iwonę​

Iwona Karpińska

Przewodniczka & Instruktorka Kąpieli Leśnych TMT, mgr familiologii, lic. pedagogiki specjalnej (oligofrenopedagogika), instr. rekreacji ruchowej oraz fintess, w trakcie certyfikacji w zakresie technik terapii tańcem i analizy ruchu.

Natura była dla niej inspiracją i nauczycielką od zawsze. Iwona przeszła przez leśne ścieżki do odkrycia własnej natury. Bazując na swoim bogatym doświadczeniu, wykształceniu i umiejętnościach stworzyła własną firmę „Emocje w naturze”, przez którą oferuje warsztaty rozwojowe, coaching oraz kąpiele leśne i sesje więzi z naturą jako przewodnik oraz instruktor The Mindful Tourist.

Z wykształcenia pedagożka (oligofrenopedagog), magister nauk o rodzinie, instruktor rekreacji ruchowej, circle dance oraz fitness poszła w stronę ruchu rozumianego jako język ciała, w czym dalej się rozwija uczestnicząc w różnorodnych kursach i szkoleniach (kurs technik terapii tańca i analiza ruchu Labana, choreoterapia). W swojej pracy stosuje holistyczne podejście uwzględniające ciało, umysł i naturę. W trakcie zdobywania zawodu fitoterapeuta i naturopata.

Najbliższe terminy szkoleń z Iwoną

MARZEC – 15.03.2023 (środa) godzina 18.00

Szkolenia na Przewodników Kąpieli Leśnych

Szkolenie The Mindful Tourist na Przewodnika Kąpieli Leśnych

PLN 4000 / osobę
  • 10 x Przeprowadzenie sesji w terenie we własnym zakresie.
  • 20 x Sesji szkoleniowych z mentorem (1h30/tydzień)
  • 3h tygodniowej nauki własnej (zadania + lektury)
  • Jednoroczny dostęp do The Mindful Space, platformy edukacyjnej na poziomie 1
  • Certyfikat po pomyślnym ukończeniu programu
  • Członkostwo w społeczności międzynarodowej
  • Umieszczenie na stronie The Mindful Tourist z Twoim profilem i linkiem do Twojej firmy
  • * Płatne nie później niż tydzień przed rozpoczęciem szkolenia. Istnieje możliwość odejścia od reguły.

Certyfikat ISO

Szkolenia na Przewodnika Shinrin Yoku ( Kąpieli Leśnych) otrzymało Certyfikat Systemu Zarządzania Jakościową wg. ISO 9001:2015 w zakresie usług szkoleniowych przez Europejski Centrum Jakości i Promocji. Już w połowie lutego możesz się starać o dofinansowanie na szkolenie w Bazie Usług Rozwojowych.  

Podczas szkolenia na przewodnika kąpieli leśnych będziesz:

Program 20 – tygodniowego kursu na przewodnika kąpieli leśnych

Świadome Kąpiele Leśne

Week 1-5

Świadomy Przewodnik

Week 6-10

Świadoma Praktyka

Week 11-15

Świadomy Biznes

Week 16-20

20 – tygodniowy kurs ma na celu zapewnienie sprzyjającego środowiska, które pozwoli Ci zagłębić się w rozległy i transformujący świat lasu. Szkolenie certyfikacyjne oparte jest na najnowszych badaniach naukowych dotyczących japońskiego Shinrin Yoku, łączności z naturą (nature connectedness) i praktyk mindfulness. Kurs został zaplanowany tak, abyś mógł/mogła przejść swoją indywidualną drogę przez leśne ścieżki w głąb własnego serca, aby finalnie przygotować unikalne doświadczenie sesji kąpieli leśnych dla Twoich klientów, lub nawet otworzyć swój własny biznes. Przewodnik kąpieli leśnych jest osobą, która ułatwia doświadczenie uważnego zanurzenia się w lesie poprzez zmysły i aktywności oparte na naturze.

Wypełnij kwestionariusz na kurs na przewodnika kąpieli leśnych

Szkolenie na Przewodnika Kąpieli Leśnych

Kąpiele Leśne

Adelynn Sound healing in the forest

Czym są kąpiele leśne?

Kąpiele leśne to japońska praktyka shinrin – yoku oznaczająca „zanurzenie wszystkich zmysłów w leśnej atmosferze”. Powstała ona jako odpowiedź na potrzeby przepracowanego i zestresowanego społeczeństwa. Brzmi znajomo? To właśnie w Japonii bardzo szybko zaczęły powstawać ośrodki leśne, gdzie rozpoczęły się badania nad wpływem lasu na zdrowie i dobrostan człowieka. W ich wyniku kąpiele leśne bardzo szybko w stały się istotną częścią profilaktyki zdrowotnej w Japonii.

Purpose and passion driven business

Co zyskasz dzięki sesji kąpieli leśnych?

- Zwiększysz odporność organizmu - Obniżysz poziom stresu (kortyzolu i adrenaliny) i niepokoju, - Relaksację umysłu, - Poprawisz funkcjonowanie układu oddechowego, trawiennego, sercowo – naczyniowego - Obniżysz ciśnienie krwi i uspokoisz tętno. - Poprawisz jakość swojego snu. - Wpłyniesz pozytywnie na swój nastrój. - Nawiążesz głębszą więź z naturą oraz z samym sobą

Dlaczego TMT

online Shinrin Yoku training The best forest bathing course

Treści oparte na badaniach

Nasz program nauczania opiera się na solidnych badaniach w zakresie Kąpieli Leśnych. Zaprojektowany, aby
zachęcić Cię do głębokiego zastanowienia się nad tym, co oznacza dla Ciebie natura. Twoje wcześniejsze wiedza i doświadczenia liczą się.

Forest Bathing Certification Training with a group of persons listening to a speaker in the forest

Wysoki standard szkolenia​

Dobro naszego klienta jest najważniejsze. Nasi studenci przechodzą przez tematy szkoleniowe, takie jak wytyczne etyczne i kodeks postępowania, wartości i empatia, aby utrzymać wysoki standard obsługi klienta.

Szkolenie certyfikacyjne

Uznany na całym świecie certyfikat z  wieloma możliwościami.  Zostań przewodnikiem Kąpieli Leśnych. Otwórz swój biznes lub swoje  Shinrin Yoku Retreat Center. Pielęgnuj uważność i łącz się głęboko z naturą. Do tej pory wyszkoliliśmy ponad 80 przewodników z całego świata. 

Shinrin Yoku training with two women basking in the forest atmosphere

Wsparcie zawodowe

Zmień swoją pasję w biznes dzięki modułowi Świadomy Biznes. Połącz swoje wszystkie pasje w jeden życiowy projekt. Oferujemy Konsultacje Biznesowe poza szkoleniem.

Kim Jesteśmy

The Mindful Tourist's Founders

The Mindful Tourist zostało założone przez Pin Chinnapat i Milenę Guziak. Pin spędziła dwa, a Milena  dziesięć lat w Japonii. Organizacja powstała z miłości do lasu i radości ze spędzania czasu w nim, aby promować praktykę Shinrin Yoku wśród ludzi odwiedzających Japonię. Organizatorki z całego serca pragnęły, aby praktyka Shinrin Yoku była łatwiej dostępna dla szerszego grona odbiorców.

SkontAktUj Się z Nami

Nasza przygoda zaczyna się z Tobą. Twoja przygoda zaczyna się z Nami.

themindfultourist.net@gmail.com