TMT Polska

Poznaj Milenę

Milena A. Guziak

Właścicielka, Współzałożycielka i Główna Instruktorka The Mindful Tourist, magister chemii (Nottingham Trent University, UK), doktor nauk technicznych w zakresie fizyku stosowanej (Tohoku University, Japan), magister psychologii (Derby University)

Milena spędziła 18 lat poza granicami Polski, w tym 10 lat w Japonia. Po raz pierwsza zetknęła się z kulturą japońską, gdy wyjechała na jednoroczny staż w Japonia podczas studiów w Anglii. Ten rok odmienił jej życie. Po ukończeniu studiów z tytułem magistra chemii, ponownie wyjechała do kraju dzikiej wiśni na studia doktoranckie w dziedzinie inżynierii w zakresie fizyki stosownej. Przez ten czas uczyła na wyższych uczelniach stosując ‘edukucję refleksyjną’ i ‘podejście zorientowane na ucznia’, jak również poznawała leśne i kulturowe zakątki Japonii. To właśnie w lesie odnalazła swoją drogę i naturę. To tam odnalazła swoją kreatywną duszę i dobro w sobie, które jej towarzyszą do dzisiaj.

Jej wiara w dobro ludzi i więź z przyrodą, jej zaplecze naukowe, wiedza o metodach nauczania i znajomość języka japońskiego pozwoliły na stworzenie informatywnych szkoleń na przewodników leśnych. W tym roku Milena ukończyła magistra z psychologii, a jej projekt badawczy porusza rolę natury w regulowaniu emocji. Artykuł naukowy z jej pracy magisterskiej w j. angielskim już wkrótce będzie dostępny. Współpracuje ona teraz z prof. Davidem Sheffieldem (Nature Connectedness Group of Derby University) nad wpływem psychodelików na łączenie się z naturą.

Milena przeszkoliła prawie 70 osób na przewodników kąpieli leśnych, a kursy na przewodnika i instruktorskie są jej dziełem autorskim.

Jest ona również autorką Shinrin Yoku Haiku & Poems. 

Dowiedz się więcej o Milenie tutaj.

Najbliższe terminy szkoleń z Mileną

MAJ – 25.05.2023 (czwartek), 20:00
LIPIEC- 3.07.2023 (poniedziałek), 18:00
WRZESIEŃ – 7.08.2023 (poniedziałek), 20:00

Szkolenia na Przewodników Kąpieli Leśnych

Szkolenie The Mindful Tourist na Przewodnika Kąpieli Leśnych

PLN 4000 / osobę
 • 10 x Przeprowadzenie sesji w terenie we własnym zakresie.
 • 20 x Sesji szkoleniowych z mentorem (1h30/tydzień)
 • 3h tygodniowej nauki własnej (zadania + lektury)
 • Jednoroczny dostęp do The Mindful Space, platformy edukacyjnej na poziomie 1
 • Certyfikat po pomyślnym ukończeniu programu
 • Członkostwo w społeczności międzynarodowej
 • Umieszczenie na stronie The Mindful Tourist z Twoim profilem i linkiem do Twojej firmy
 • * Płatne nie później niż tydzień przed rozpoczęciem szkolenia. Istnieje możliwość odejścia od reguły.

Certyfikat ISO

Szkolenia na Przewodnika Shinrin Yoku ( Kąpieli Leśnych) otrzymało Certyfikat Systemu Zarządzania Jakościową wg. ISO 9001:2015 w zakresie usług szkoleniowych przez Europejski Centrum Jakości i Promocji. 

Podczas szkolenia na przewodnika kąpieli leśnych będziesz:

Program 20 – tygodniowego kursu na przewodnika kąpieli leśnych

Świadome Kąpiele Leśne

Week 1-5

Świadomy Przewodnik

Week 6-10

Świadoma Praktyka

Week 11-15

Świadomy Biznes

Week 16-20

20 – tygodniowy kurs ma na celu zapewnienie sprzyjającego środowiska, które pozwoli Ci zagłębić się w rozległy i transformujący świat lasu. Szkolenie certyfikacyjne oparte jest na najnowszych badaniach naukowych dotyczących japońskiego Shinrin Yoku, łączności z naturą (nature connectedness) i praktyk mindfulness. Kurs został zaplanowany tak, abyś mógł/mogła przejść swoją indywidualną drogę przez leśne ścieżki w głąb własnego serca, aby finalnie przygotować unikalne doświadczenie sesji kąpieli leśnych dla Twoich klientów, lub nawet otworzyć swój własny biznes. Przewodnik kąpieli leśnych jest osobą, która ułatwia doświadczenie uważnego zanurzenia się w lesie poprzez zmysły i aktywności oparte na naturze.

Testimonial #1

Cudownie spędzony czas Kurs na przewodnika Shinrin Yoku był naturalną odpowiedzią na to, co wiedziałam już od dawna i pięknym uzupełnieniem mojej własnej praktyki. Był można powiedzieć przyjacielem, który klepiąc po plecach, mówi: "Widzisz? Twoje codzienne wizyty w lesie były ważne. To, co Tobie pomogło, może pomóc wielu innym. I są na to nawet dowody naukowe!". Otrzymałam wiele cennych wskazówek, które na pewno wykorzystam w tworzeniu doświadczeń dla moich klientów. Z pewnością jest to dopiero początek przygody. Bardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia w kursie wśród tak zacnego grona. Spotkania z Iwonką i Kasią był inspirującym czasem pełnym zrozumienia, wzajemnego motywowania i dzielenia się doświadczeniem. Będzie mi tego ogromnie brakowało! To cudowne, że każda z nas jest inna i każda w odmienny sposób będzie wypełniać swoją misję. A wszystko to w imię jednego celu. Dziękuję za ten czas i wszystkim życzę powodzenia w dalszej drodze! <3

Testimonial #2

Poczuć całym sobą Pragnę podziękować swojej Opiekunce i Mentorce Iwonce za cudowny warsztat i wsparcie. Dzięki Tobie odkryłam swój las na nowo i nauczyłam się odczuwać każdy jego element świadomie. Jak małe beztroskie dziecko, które poznaje całym sobie swoje otoczenie. Dziękuje również mojej współtowarzyszce kursu Kasi za cenne rady i wskazówki. Dziś kiedy mam problem, dusi mnie miejski zgiełk, lub mam potrzebę naładować akumulatory, idę do lasu. Każdy spacer jest wyjątkowym i świadomym zanurzeniem i wyjątkowym przeżyciem. Cieszy mnie to, że coraz więcej osób, które wybierają się ze mną na swoje zanurzenie leśne, doświadcza tego samego stanu co ja i za każdym razem powtarza, że pierwszy raz widzi swój spacer w lesie w innej świadomej odsłonie. W przyszłości zamierzam połączyć doświadczenie zawodowe z pasją i stworzyć wyjątkowe miejsce na ziemi, gdzie w otoczeniu przyrody, każdy będzie mógł zjednoczyć się z naturą, czerpiąc nie tylko korzyści zdrowotne, ale mając przy tym zabawę, relaks i ukojenie myśli, a wszystko po to by żyło nam się lepiej.

Testimonial #3

Dawno temu usłyszałam swój nieśmiały szept w leśnej ciszy. Niepewny siebie głos podpowiadający kim jestem, jaka jest moja droga. Ale to kurs sprawił, że las nabrał nowych wymiarów, głos stał się wyraźny i zniknęła nieśmiałość. Kurs był pełen działania a moje obawy o jego formę online, prysnęły już po pierwszych zajęciach. Mnóstwo praktycznych informacji i zadań skłaniających do pracy, myślenia i tworzenia. Czekałam na każde zajęcia z wielką radością i ciekawością. Iwona była w nim wspaniałą przewodniczką - dziękuję za każde spotkanie, ciepło i motywację. Kończę wyposażona w narzędzia, siłę i pewność siebie do tego, by iść w życiu swoją drogą. Tą wyszeptaną z wnętrza, w ciszy i harmonii otaczającej natury.

Testimonial #4

Kurs, który otwiera drzwi do przyrody i pokoju Usiadłam na przewróconym pniu. Zamknęłam oczy i poczułam, ze jestem w najlepszym miejscu. Najlepszym dla mnie. Otulona stuletnimi drzewami, ze świadomością kruchości wobec natury. Pomyślałam o ludziach, którzy mijali to miejsce 100, 50, 10 lat temu. Myślałam też o tych, którzy mijali je dziś. Kim byli, jaką historię nieśli, dokąd zmierzali, czy zauważyli, czy podziwiali… Oto mały wycinek mojego osobistego doświadczenia, które przeżyłam dzięki treningowi Shinrin Yoku. Wspaniale jest przeżywać naturę i mieć świadomość bycia jej częścią. Rozpoczynając Kurs Przewodnika Kąpieli Leśnych stałam u progu lekko otwartych drzwi do znanego mi przecież ale bardzo zamglonego świata przyrody. Dziś, dzięki wspaniałej trenerce Iwonie mam wrażenie, ze nie tylko przekroczyłam próg, ale znalazłam się w krainie obfitości, danej nam przecież od zawsze. Krainie pełnej doświadczeń świata zmysłów, wyobrażeń, przeżyć i szczęścia. Tak właśnie - szczęścia. Bo jak inaczej czuje się człowiek w obecności przyrody - jest szczęśliwy. I pragnie pokoju. Poprzez aktywności zaproponowane w metodzie Shinrin Yoku człowiek poznaje samego siebie, uwrażliwia na otoczenie, rozwija różne umiejętności, doskonali się sensorycznie, usamodzielnia w wielu obszarach, uczy relacji, współpracy, spojrzenia w głąb. Podczas kąpieli leśnych człowiek zaczyna rozumieć przyrodę, uświadamia sobie jej bogactwo oraz wpływ na nasze życie. Doświadcza natury i jej wpływu na swój odczuwany dobrostan. Dlatego też każda sesja, spotkanie indywidualne czy też w grupie może stać się okazją do szeroko rozumianego poznania, które z kolei, odpowiednio poprowadzone może być drogą do POKOJU. Dlatego też pragnę dzielić się tą radością z bycia częścią przyrody w drodze do pokoju z moimi uczniami, podopiecznymi, studentami, przyszłymi rodzicami, nauczycielami. Dziękuję za ten czas.

  Wypełnij kwestionariusz na kurs na przewodnika kąpieli leśnych

  Szkolenie na Przewodnika Kąpieli Leśnych

  Kąpiele Leśne

  Adelynn Sound healing in the forest

  Czym są kąpiele leśne?

  Kąpiele leśne to japońska praktyka shinrin – yoku oznaczająca „zanurzenie wszystkich zmysłów w leśnej atmosferze”. Powstała ona jako odpowiedź na potrzeby przepracowanego i zestresowanego społeczeństwa. Brzmi znajomo? To właśnie w Japonii bardzo szybko zaczęły powstawać ośrodki leśne, gdzie rozpoczęły się badania nad wpływem lasu na zdrowie i dobrostan człowieka. W ich wyniku kąpiele leśne bardzo szybko w stały się istotną częścią profilaktyki zdrowotnej w Japonii.

  Purpose and passion driven business

  Co zyskasz dzięki sesji kąpieli leśnych?

  - Zwiększysz odporność organizmu - Obniżysz poziom stresu (kortyzolu i adrenaliny) i niepokoju, - Relaksację umysłu, - Poprawisz funkcjonowanie układu oddechowego, trawiennego, sercowo – naczyniowego - Obniżysz ciśnienie krwi i uspokoisz tętno. - Poprawisz jakość swojego snu. - Wpłyniesz pozytywnie na swój nastrój. - Nawiążesz głębszą więź z naturą oraz z samym sobą

  Dlaczego TMT

  online Shinrin Yoku training The best forest bathing course

  Treści oparte na badaniach

  Nasz program nauczania opiera się na solidnych badaniach w zakresie Kąpieli Leśnych. Zaprojektowany, aby
  zachęcić Cię do głębokiego zastanowienia się nad tym, co oznacza dla Ciebie natura. Twoje wcześniejsze wiedza i doświadczenia liczą się.

  Forest Bathing Certification Training with a group of persons listening to a speaker in the forest

  Wysoki standard szkolenia​

  Dobro naszego klienta jest najważniejsze. Nasi studenci przechodzą przez tematy szkoleniowe, takie jak wytyczne etyczne i kodeks postępowania, wartości i empatia, aby utrzymać wysoki standard obsługi klienta.

  Szkolenie certyfikacyjne

  Uznany na całym świecie certyfikat z  wieloma możliwościami.  Zostań przewodnikiem Kąpieli Leśnych. Otwórz swój biznes lub swoje  Shinrin Yoku Retreat Center. Pielęgnuj uważność i łącz się głęboko z naturą. Do tej pory wyszkoliliśmy ponad 80 przewodników z całego świata. 

  Shinrin Yoku training with two women basking in the forest atmosphere

  Wsparcie zawodowe

  Zmień swoją pasję w biznes dzięki modułowi Świadomy Biznes. Połącz swoje wszystkie pasje w jeden życiowy projekt. Oferujemy Konsultacje Biznesowe poza szkoleniem.

  Świadomy Blog

  • All Post
  • Blog po polsku
  Load More

  End of Content.

  Kim Jesteśmy

  The Mindful Tourist's Founders

  The Mindful Tourist zostało założone przez Pin Chinnapat i Milenę Guziak. Pin spędziła dwa, a Milena  dziesięć lat w Japonii. Organizacja powstała z miłości do lasu i radości ze spędzania czasu w nim, aby promować praktykę Shinrin Yoku wśród ludzi odwiedzających Japonię. Organizatorki z całego serca pragnęły, aby praktyka Shinrin Yoku była łatwiej dostępna dla szerszego grona odbiorców.

  SkontAktUj Się z Nami

  Nasza przygoda zaczyna się z Tobą. Twoja przygoda zaczyna się z Nami.

  themindfultourist.net@gmail.com

  error: Content is protected !!