The Mindful Tourist - New Logo

森の心・人の心
Journey Through Life With the Wisdom of the Forest

Nasze współczujące podejście do szkolenia przewodników Shinrin Yoku

Nasze współczujące podejście do prowadzenia Shinrin Yoku polega na tworzeniu bezpiecznej i wspierającej przestrzeni dla uczestników, aby mogli nawiązać kontakt z naturą w sposób, który jest dla nich wygodny i pomocny. Oznacza to zwracanie uwagi na ich potrzeby, słuchanie ich obaw – gdy to właściwe i dostarczanie delikatnego wsparcia oraz zachęty do zanurzenia się podczas sesji Shinrin Yoku.

Ważnym aspektem współczucia w prowadzeniu Shinrin Yoku jest szanowanie unikalnego związku każdego uczestnika z naturą. Niektórzy ludzie mogą natychmiast poczuć więź z otaczającym światem, podczas gdy inni mogą być bardziej niezdecydowani lub niepewni. Tworząc atmosferę bez oceniania i akceptacji, nasi przewodnicy pomagają uczestnikom czuć się swobodnie, odkrywając własny związek z naturą we własnym tempie.

Współczujące prowadzenie Shinrin Yoku obejmuje również świadomość fizycznych i emocjonalnych ograniczeń uczestników. Niektórzy ludzie mogą mieć ograniczenia fizyczne utrudniające chodzenie lub poruszanie się po lesie, podczas gdy inni mogą mieć trudności emocjonalne utrudniające kontakt z naturą. Będąc wrażliwym na te ograniczenia i dostosowując swoje podejście do prowadzenia, można stworzyć bardziej inkluzywne i wspierające doświadczenie dla wszystkich uczestników.

Dlaczego?

Szanowanie unikalnego związku uczestników z naturą:

Badania wykazały, że związek ludzi z naturą jest złożony i wieloaspektowy, a różnorodność czynników, takich jak doświadczenia osobiste, tło kulturowe i indywidualne preferencje (Mayer et al., 2009) może wpłynąć na ten związek. Jako przewodnik Shinrin Yoku ważne jest, aby być świadomym tych indywidualnych różnic i dostosowywać swoje podejście do prowadzenia odpowiednio. Jedno z badań wykazało, że osoby, które czuły większą łączność z naturą, miały lepsze zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie (Capaldi et al., 2015), co podkreśla znaczenie stworzenia wspierającego i akceptującego środowiska, które pozwala uczestnikom odkrywać swój własny związek z naturą.

Zwracanie uwagi na fizyczne i emocjonalne ograniczenia uczestników:

Badania wykazały również, że Shinrin Yoku może być korzystne dla szerokiego zakresu problemów zdrowotnych, zarówno fizycznych, jak i psychicznych, w tym stresu, lęku i depresji (Morita et al., 2017; Song et al., 2019). Niemniej jednak, nie wszyscy uczestnicy mogą być fizycznie lub emocjonalnie zdolni do uczestniczenia we wszystkich aspektach praktyki. Na przykład niektórzy uczestnicy mogą mieć problemy z poruszaniem się, co utrudnia chodzenie po nierównym terenie, podczas gdy inni mogą mieć trudności emocjonalne, które utrudniają im pełne zaangażowanie w środowisko leśne. Będąc świadomym tych ograniczeń i dostosowując swoje podejście do prowadzenia odpowiednio, można stworzyć bardziej inkluzywne i wspierające doświadczenie dla wszystkich uczestników.

Tworzenie bezpiecznej, akceptującej i wspierającej przestrzeni:

Badania wykazały, że poczucie połączenia z naturą może sprzyjać poczuciu bezpieczeństwa i stabilności, a także zmniejszać uczucia stresu i niepokoju (Kahn et al., 2010). Jako przewodnik Shinrin Yoku ważne jest, aby stworzyć przestrzeń, która pozwala uczestnikom czuć się bezpiecznie i pewnie, zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym. Może to obejmować tworzenie jasnych granic i wytycznych dotyczących doświadczenia, jak również bycie wrażliwym i dostosowanym do potrzeb i obaw uczestników.

**************
Dołącz do NAS

Szkolenie w j. polskim online.

Szkolenie na Przewodnika Shirin Yoku w j. angielskim w Japonii

Zanurz się w spokojnym świecie Shinrin Yoku dzięki naszemu 10-tygodniowemu programowi szkoleniowemu, starannie zaplanowanemu, by połączyć moduły online z autentycznym doświadczeniem na miejscu w Japonii 🌳🇯🇵.

Rozpocznij swoją podróż z elastycznymi harmonogramami nauki online (czas GMT-3, Argentyna) 🖥️🌐: 🌿 21 lipca (piątek), 12:00 🌿 28 lipca (piątek), 14:00 🌿 4 sierpnia (piątek), 8:00 (Więcej terminów dostępnych na naszej stronie internetowej!)

Dołącz do nas na 5-dniowe intensywne doświadczenie w bujnych krajobrazach Nara w Japonii 🏞️🎑: 🍁 2-6 października 2023 🍁 9-13 października 2023

Recent Posts

 • All Post
 • Activities
 • Blog po polsku
 • Books
 • First Aid
 • Forest Medicine
 • News
 • Research Articles
 • Research Digest
 • Shinrin Yoku
 • Shinrin Yoku Guide Training
 • Testimonials
 • The Mindful Business
 • The Mindful Forest Bathing
 • The Mindful Practice
 • The Mindful You
 • Uncategorized
Load More

End of Content.

Subscribe to our Shinrin Yoku Newsletter. Get inspired through the wisdom of the forest.

* indicates required

森の心・人の心
Journey Through Life With the Wisdom of the Forest

Share this:

logged_in_greeting="Hi! How may we assist you today?" logged_out_greeting="Hi! How may we assist you today?">
error: Content is protected !!