The Mindful Blog

Poczucie Własnej Wartości a Cena za Usługi Shinrin Yoku

Poczucie własnej wartości odgrywa istotną rolę w procesie podejmowania decyzji o cenie usług, które oferujemy.  Tutaj kilka przykładów:

 1. Wpływ na pewność siebie: Badania wykazały, że ludzie z wyższym poczuciem własnej wartości mają większą pewność siebie, co może wpłynąć na to, jak ustalają ceny swoich usług. Osoby z wyższym poczuciem wartości są bardziej skłonne do wyceniania swojej pracy na wyższym poziomie, ponieważ uważają, że zasługują na więcej. Tymczasem osoby z niższym poczuciem własnej wartości mogą wyceniać swoje usługi niżej, niezależnie od ich rzeczywistej wartości.

 2. Negocjacje: Poczucie własnej wartości wpływa również na zdolność do negocjacji. Osoby z wyższym poczuciem własnej wartości są bardziej asertywne i zdeterminowane w negocjacjach cenowych, co może prowadzić do ustalenia wyższych cen za swoje usługi.

 3. Odporność na odrzucenie: Badania sugerują, że osoby z wyższym poczuciem własnej wartości są bardziej odporne na odrzucenie i krytykę. W kontekście ustalania cen usług oznacza to, że takie osoby są mniej zaniepokojone tym, że potencjalni klienci mogą odrzucić ich ofertę z powodu wyższej ceny. Dlatego są bardziej skłonne do ryzykowania i ustalania wyższych cen.

 4. Wartość pracy: Ludzie z wyższym poczuciem własnej wartości mają większą tendencję do dostrzegania wartości w swojej pracy, co może prowadzić do ustalania wyższych cen za swoje usługi. Dlatego ważne jest, aby budować poczucie własnej wartości, aby móc czerpać korzyści z tego aspektu w kontekście biznesowym.

Warto jednak zauważyć, że choć poczucie własnej wartości wpływa na decyzje dotyczące cen usług, to istnieje wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę, takich jak koszty, konkurencja czy popyt na rynku. Dlatego ważne jest, aby mieć wyważone podejście i uwzględniać wszystkie te aspekty przy podejmowaniu decyzji o cenie usług.

Jeśli z jakiegoś powodu Twoje poczucie wartości jest zaniżone, napewno się zastanwiałeś/aś w jaki sposób je kultywować. 

 1. Praktykowanie samodzielnego współczucia: Badania przeprowadzone przez Kristin Neff i innych naukowców wykazały, że praktykowanie samodzielnego współczucia prowadzi do większego poczucia własnej wartości. Samodzielnemu współczuciu można się nauczyć poprzez praktykę, taką jak medytacja lub codzienne ćwiczenia umysłowe, które uczą nas, jak być dla siebie życzliwym i wyrozumiałym.

 2. Wykonywanie celów i osiągnięć: Badania wykazały, że osiągnięcie celów, zarówno krótko- jak i długoterminowych, może prowadzić do wzrostu poczucia własnej wartości. Warto ustanawiać realistyczne cele i robić postępy w ich osiąganiu, by zwiększyć pewność siebie i poczucie własnej wartości.

 3. Wykonywanie ćwiczeń fizycznych: Badania wykazały, że regularne ćwiczenia fizyczne mogą poprawić zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne, co prowadzi do większego poczucia własnej wartości. Aktywność fizyczna może pomóc w redukcji stresu, poprawie nastroju i zwiększeniu poziomu energii.

 4. Utrzymywanie zdrowych relacji: Badania sugerują, że utrzymywanie zdrowych, wspierających relacji z innymi ludźmi może prowadzić do większego poczucia własnej wartości. Warto otaczać się ludźmi, którzy nas szanują, wspierają i akceptują, co może pomóc w budowaniu naszego poczucia własnej wartości.

 5. Praktykowanie asertywności: Naukowcy zauważają, że praktykowanie asertywności może pomóc w budowaniu poczucia własnej wartości. Asertywność to umiejętność wyrażania swoich uczuć, myśli i potrzeb w sposób bezpośredni i uczciwy, jednocześnie szanując innych.

 6. Uczenie się radzić sobie z porażkami: Badania sugerują, że zdolność radzenia sobie z sytuacjach niepowodzeń ma kluczowe znaczenie dla utrzymania poczucia własnej wartości. Należy uczyć się traktować porażki jako okazje do nauki i wzrostu, a nie jako dowód na naszą niewystarczalność.

 7. Praktykowanie uważności: Badania wykazały, że praktykowanie uważności, czyli skupienie się na obecnym momencie bez oceniania, może prowadzić do zwiększenia poczucia własnej wartości. Uważność pomaga nam zrozumieć i akceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy, co prowadzi do większego poczucia własnej wartości. Medytacja, jogę czy praktykowanie uważności w codziennym życiu można wykorzystać w celu kultywowania uważności.

Warto zauważyć, że wzrost poczucia własnej wartości może być długotrwałym procesem, który wymaga zaangażowania i regularnej praktyki. Wypróbowanie różnych technik i strategii, a następnie zastosowanie tych, które działają najlepiej dla Ciebie, może prowadzić do trwałego wzrostu poczucia własnej wartości i poprawy jakości życia.

Na naszym szkoleniu na przewodników Shinrin Yoku zachęcamy Cię do zastanowienia się stwarzać własne możliwości biznesowe.

Recent Posts

 • All Post
 • Activities
 • Blog po polsku
 • Books
 • First Aid
 • Forest Medicine
 • News
 • Research Articles
 • Shinrin Yoku
 • Shinrin Yoku Guide Training
 • Testimonials
 • The Mindful Business
 • The Mindful Forest Bathing
 • The Mindful Practice
 • The Mindful You
 • Uncategorized
Load More

End of Content.

Receive wellness inspirations in your inbox. Be the first to get updates about our trainings & retreats.

* indicates required
Anything specific you're interested in?

Share this:

error: Content is protected !!