The Mindful Tourist - New Logo

森の心・人の心
Journey Through Life With the Wisdom of the Forest

Warunki i Zasady Uczestniczenia w sesji Shinrin Yoku – Empatyczna Kominikacja

Empatyczna Komunikacja: Dlaczego Jest Ważna?

Kiedy chodzi o komunikację, ton i sposób przekazu mają znaczenie. Możemy przekazywać te same informacje na dwa różne sposoby, ale reakcja odbiorcy może być zupełnie inna. Dlatego empatyczna komunikacja jest tak istotna, szczególnie w kontekście organizacji wydarzeń, takich jak sesje Shinrin Yoku.

Rozważmy przykładowe warunki i zasady uczestniczenia w sesji Shinrin Yoku. W tradycyjnej formie, one są bezpośrednie i formalne. Mówią o tym, co muszą zrobić uczestnicy, co muszą przestrzegać i co mogą oczekiwać. Jest to bardzo efektywny sposób przekazania informacji, ale może też sprawiać wrażenie surowego i odstraszającego dla niektórych osób.

************

Przykład 1:

rzykładowe Warunki i Zasady Uczestniczenia w Sesji Shinrin Yoku:

 1. Uczestnictwo: Każdy uczestnik musi wypełnić i złożyć formularz zgłoszeniowy przed rozpoczęciem sesji Shinrin Yoku.

 2. Punktualność: Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki. Jeżeli uczestnik spóźni się więcej niż 15 minut, może nie zostać dopuszczony do sesji.

 3. Ochrona Zdrowia: Uczestnicy powinni poinformować prowadzącego sesję o wszelkich istotnych kwestiach zdrowotnych. Uczestnik ponosi pełną odpowiedzialność za swoje zdrowie i bezpieczeństwo podczas sesji.

 4. Szacunek dla Natury: Uczestnicy zobowiązani są do szanowania środowiska naturalnego, w którym odbywa się sesja. Nie wolno zabierać ze sobą żadnych przedmiotów z terenu sesji ani zostawiać za sobą śmieci.

 5. Bezpieczeństwo Osobiste: Każdy uczestnik jest odpowiedzialny za swoje osobiste rzeczy. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie rzeczy osobistych uczestników.

 6. Zdjęcia i Nagrania: Bez wyraźnej zgody uczestników, nie robimy zdjęć ani nagrań wideo podczas sesji. Szanujemy Twoją prywatność i prawo do anonimowości.

 7. Zmiany w Programie: Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany miejsca, daty lub godziny sesji w przypadku nieprzewidzianych okoliczności. W takim przypadku, wszyscy zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani.

 8. Anulowanie Udziału: Jeżeli uczestnik zrezygnuje z udziału w sesji, nie przysługuje mu zwrot kosztów, chyba że anulowanie nastąpiło z winy organizatora.

 9. Warunki Pogodowe: W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, sesja może zostać odwołana. W takiej sytuacji, uczestnicy zostaną o tym poinformowani i otrzymają zwrot wpłaconych środków.

Przez udział w sesji, zgadzasz się na powyższe warunki i zasady. Dziękujemy za zrozumienie i cieszymy się na wspólne doświadczenie w naturze!

************

Teraz przyjrzyjmy się tym samym zasadom i warunkom przekazanym w sposób empatyczny. W tym podejściu, nadal przekazujemy te same informacje, ale staramy się zrobić to w sposób przyjazny i zrozumiały dla odbiorcy. Podkreślamy, że dbamy o uczestników, ich zdrowie, prywatność i doświadczenia. Zamiast skupiać się na tym, co muszą zrobić uczestnicy, skupiamy się na tym, co możemy zrobić dla nich.

************

Przykład 2

 1. Dołączanie do nas: Pragniemy, aby każda osoba, która chce do nas dołączyć, miała możliwość przemyślenia swojej decyzji. Dlatego prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego przed rozpoczęciem naszej wspólnej podróży.

 2. Cenimy Twój Czas: Chcemy, aby każda nasza sesja rozpoczynała się w spokojnej atmosferze, dlatego prosimy o punktualność. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu spóźnisz się więcej niż 15 minut, będziemy musieli rozpocząć sesję bez Ciebie, aby nie przeszkadzać innym uczestnikom.

 3. Troska o Zdrowie: Dbamy o Twoje zdrowie. Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, o których powinniśmy wiedzieć, poinformuj nas o tym. Będziesz wtedy mógł/mogła cieszyć się sesją, mając pewność, że jesteśmy przygotowani na wszelkie sytuacje.

 4. Szanujemy Naturę: Jesteśmy gośćmi w lesie, dlatego prosimy, abyś szanował/a jego piękno tak, jak my. Prosimy o niezabieranie ze sobą żadnych suwenirów i niepozostawianie śmieci.

 5. Twoje Rzeczy są Bezpieczne: Dbamy o przyjazną atmosferę, ale pamiętaj, że każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje rzeczy. Nie jesteśmy w stanie przyjąć odpowiedzialności za utratę czy uszkodzenie Twoich przedmiotów.

 6. Prywatność jest dla nas ważna: Chcemy, abyś czuł/a się u nas swobodnie i komfortowo, dlatego nie robimy zdjęć ani nagrań bez Twojej wyraźnej zgody.

 7. Elastyczność: Życie bywa nieprzewidywalne, dlatego zastrzegamy sobie prawo do drobnych zmian programu. W takim wypadku, na pewno o tym poinformujemy.

 8. Zmiana Planów: Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wziąć udziału w sesji, pamiętaj, że nie możemy zwrócić Ci opłaty. Ale zawsze jesteśmy otwarci na rozmowę i szukanie rozwiązania.

 9. Pogoda: Czasem Matka Natura ma swoje plany. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, możemy odwołać sesję. W takim przypadku poinformujemy Cię o tym i zwrócimy wpłacone środki.

Decydując się na dołączenie do nas, zgadzasz się na powyższe zasady. Cieszymy się, że możemy spędzić ten czas razem, dziękujemy za zrozumienie i serdecnie zapraszamy do wspólnego doświadczania piękna natury!

**********

Dlaczego jest to ważne? Empatyczna komunikacja pomaga budować relacje. Pokazuje, że zależy nam na uczestnikach, ich doświadczeniach i ich komforcie. W ten sposób zachęcamy ich do aktywnego udziału i budujemy zaufanie.

Poza tym, empatyczna komunikacja może pomóc w zmniejszeniu stresu i napięć. Wiedząc, że jesteś rozumiany i szanowany, możesz czuć się bardziej komfortowo i swobodnie. Może to prowadzić do większego zaangażowania, a nawet do większej satysfakcji z uczestnictwa w wydarzeniu.

Podsumowując, empatyczna komunikacja jest nie tylko miła, ale również efektywna. Pomaga budować lepsze relacje, zwiększa zaangażowanie i zadowolenie uczestników. Więc, kiedy następnym razem będziesz tworzył zasady i warunki dla swojego wydarzenia, pomyśl o tym, jak możesz je przekazać w sposób empatyczny. To mały krok, który może mieć duże znaczenie.

*********

Dołącz do NAS

Szkolenie w j. polskim online.

Szkolenie na Przewodnika Shirin Yoku w j. angielskim w Japonii

Zanurz się w spokojnym świecie Shinrin Yoku dzięki naszemu 10-tygodniowemu programowi szkoleniowemu, starannie zaplanowanemu, by połączyć moduły online z autentycznym doświadczeniem na miejscu w Japonii 🌳🇯🇵.

Rozpocznij swoją podróż z elastycznymi harmonogramami nauki online (czas GMT-3, Argentyna) 🖥️🌐: 🌿 21 lipca (piątek), 12:00 🌿 28 lipca (piątek), 14:00 🌿 4 sierpnia (piątek), 8:00 (Więcej terminów dostępnych na naszej stronie internetowej!)

Dołącz do nas na 5-dniowe intensywne doświadczenie w bujnych krajobrazach Nara w Japonii 🏞️🎑: 🍁 2-6 października 2023 🍁 9-13 października 2023

Recent Posts

 • All Post
 • Activities
 • Blog po polsku
 • Books
 • First Aid
 • Forest Medicine
 • News
 • Research Articles
 • Research Digest
 • Shinrin Yoku
 • Shinrin Yoku Guide Training
 • Testimonials
 • The Mindful Business
 • The Mindful Forest Bathing
 • The Mindful Practice
 • The Mindful You
 • Uncategorized
Load More

End of Content.

Subscribe to our Shinrin Yoku Newsletter. Get inspired through the wisdom of the forest.

* indicates required

森の心・人の心
Journey Through Life With the Wisdom of the Forest

Share this:

logged_in_greeting="Hi! How may we assist you today?" logged_out_greeting="Hi! How may we assist you today?">
error: Content is protected !!